Lastehoid, päevahoid

Pakume:

  • tunnihoidu
  • hommikust mängurühma
  • pika päeva hoidu
  • beebihoidu
  • suvine mängurühm lasteaia lastele, rühma puhkuse ajal
  • NB! Veel on mõned vabad kohad sügisel alustavasse rühma, olete oodatud registreeruma!

Võtke julgesti ühendust ka juhul kui Teil puudub linna või valla toetuse saamise võimalus.

lastehoid Trallitoas – kogemused alates 2005. aastast

Kui soovite et laps saaks viibida omaealiste seltsis ning eelistate suurele lasteaia rühmale koduselt rahulikku õhkkonda, on Trallituba lastehoid just Teile sobiv.

Meil on avarad, puhtad ja valgusküllased ruumid (250 m²) ning lapsesõbralikud hoidjad, kes omavad lisaks erialasele haridusele ka pikaajalist töökogemust. Ruumi suurus ja sisustus annab võimaluse ka laste mitmekülgsele füüsilisele arengule- saab ronida, liugu lasta, joosta, hüpata.

Meie lastehoiu väike rühm (kuni 10 last) tagab igale lapsele individuaalse lähenemise ning pakub turvatunnet, mis aitab kaasa lapse arengule.  Alati on kohal 2 hoidjatädi, kes saavad kõigi soovide ja vajadustega arvestada, kindlustades nii pisikestele lastele armastava ja koduse keskkonna.  Meie perre on oodatud ka tundlikuma närvikavaga lapsed, kellele suures kollektiivis viibimine pisut väsitav on. Sõpradega koos harjutame potil käimist, ise söömist ja riietumist. Koos tegutsedes saab selgemaks ka mängukaaslase tunnete ja soovidega arvestamine.

Oodatud on lapsed alates 9. elukuust aga toredat tegevust jagub ka üle 3 aastastele lastele. Hoidu toodud beebiga tegeleb eraldi hoidja. 

Iga päeva lahutamatuks osaks on lõbusad arendavad tegevused. Tundides joonistame, maalime, lõikame, kleebime, rebime, voolime, kuulame muusikat, vaatame raamatuid, jutustame ja kuulame jutukesi. Mängude käigus teeme tutvust värvustega, kujunditega, areneb koordinatsioon, käe ja silma koostöö, loogiline mõtlemine. Tundides suuname ning jälgime laste tegevusi, et pakkuda “ISE avastamise” ja “ISE tegemise rõõmu”.

Tegevustes osalevad lapsed kes seda soovivad ning tegevuste pikkus oleneb laste huvi kestvusest.  Tegevuste eesmärgiks ei ole kindla tulemuse saavutamine vaid puhtalt loomingulise rõõmu pakkumine:)

Trallituba asub rahulikus siserajoonis, kus on palju rohelust ning oleme eemal suurest liiklusest. Õues trallimiseks on meie maja lähedal liivakastid ning palju jalutamiseks sobilikke teeradasid. Jalutades vaatleme linde, puid, lennukeid jm.

Vanema ja Trallitoa koostöö aluseks on iga kuu alguses väljastatav arve, mis garanteerib lapsele koha. Me ei sõlmi kohustavat lepingut ja vanem saab vajadusel koostöö lihtsalt kuu lõppedes lõpetada. Lapse haigestumisel või muul põhjusel puudumisel teeme tagasiarvestuse söögitasu osas. Kohatasu osas tagasiarvestust ei tehta. Arve tasumata jätmisel loeme seda vanema sooviks koostöö lõpetada.

Trallitoale väljastatud tegevusluba annab Tallinna linna ja Harjumaa valdade vanematele võimaluse lapsehoiutoetuse saamiseks (NB! Tallinna sissekirjutusega laste vanemad saavad endiselt linnalt toetust olenemata kas Teile on munitsipaallasteaias kohta pakutud või mitte).

Kogemused näitavad, et väike lastearv, avarad ruumid ja piisav täiskasvanute tähelepanu loovad rahulikuma ja turvalisema keskkonna, mis on oluline iga väikelapse arengule.